Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO to nowość w ofercie CREATON Polska. Cechuje się licznymi zaletami: doskonałymi parametrami technicznymi, elegancką estetyką, łatwością obsługi oraz ponadprzeciętną trwałością i żywotnością. Zastosowane w ramach systemu innowacyjne technologie czynią z niego idealny wybór na dach domu jednorodzinnego.
Współcześnie z każdym rokiem rośnie popularność domów nowoczesnych – nie tylko ze względu na architekturę budynków, ale również wykorzystywane w nich rozwiązania. W efekcie coraz większą wagę przykłada się między innymi do funkcjonalności oraz ekologii. Wybierając konkretne produkty, takie jak systemy fotowoltaiczne, warto wziąć pod uwagę także te kwestie.
Ponadprzeciętna wydajność
Fotowoltaikę marki CREATON wyróżnia na tle alternatywnych opcji starannie dopracowana, zoptymalizowana budowa. Jej bazę stanowi specjalna podkonstrukcja, umożliwiająca pełną integrację z dachem, czego nie oferują konwencjonalne produkty. Połączenie wysokiej jakości membrany, elementów drewnianych oraz płyt montażowych gwarantuje maksymalną szczelność połaci, która idzie w parze z trwałością i bezpieczeństwem. Równie ważna jest jednak wydajność. Zastosowane w ramach systemu VARIO panele fotowoltaiczne zapewniają w tym względzie ponadprzeciętne parametry. Dobrane przez nas panele fotowoltaiczne osiągają efektywność 92% po 25 latach pracy, co jest wynikiem nieosiągalnym dla klasycznych rozwiązań, gdzie ta efektywność po 25 latach osiąga przeważnie 83-87%. Przekłada się to oczywiście na zdecydowanie większy uzysk energii z instalacji w kolejnych latach użytkowania, bo przecież instalacja ma pracować wiele, wiele lat – najlepiej na zbliżonym poziomie. Co więcej, znakomicie radzą sobie także w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu są w stanie zauważalnie zmniejszyć rachunki za prąd danego gospodarstwa – również w przypadku domu jednorodzinnego o mniejszym dachu.
Nowatorski design – gwarancja pięknej estetyki dachu
Dla inwestorów poszukujących rozwiązań na dach domu rodzinnego szczególne znaczenie ma estetyka. System VARIO stworzony został właśnie z myślą o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu połaci, a równocześnie spójnego, wybranego wcześniej stylu całego budynku. Wykorzystywane w jego ramach panele fotowoltaiczne nie wystają ponad linię dachu. Dzięki temu tworzą wrażenie jednolitej płaszczyzny. W efekcie powierzchnia połaci pozostaje równa oraz gładka. Równocześnie instalacja jest kompatybilna ze wszystkimi dachówkami marki CREATON – od klasycznych karpiówek i marsylek, przez esówki oraz holenderki, aż po modele płaskie. Pozwala to na pełne zachowanie spójności stylu i charakteru domu. Stosowane w ramach systemu panele w wersji full black idealnie komponują się z dachami w ciemnych kolorach, wpisującymi się w aktualną modę.
Funkcjonalność i długa żywotność potwierdzone gwarancją
Ponieważ fotowoltaika to inwestycja zaplanowana na lata, od tego rodzaju instalacji oczekiwana jest też niezawodność oraz wygoda użytkowania. W przypadku systemu VARIO montaż przeprowadzają przeszkoleni dekarze CREATON. Przebiega on równolegle z kładzeniem dachu – za całą konstrukcję odpowiada więc jedna firma, co minimalizuje ryzyko błędów. Istotna jest także przyznawana gwarancja. Wynosi ona 25 lat dla paneli, obejmując zarówno ich wydajność, jak i sam produkt. Takim samym okresem ochronnym objęte są wykorzystywane mikroinwertery Enphase. Dla porównania na standardowe falowniki centrale najczęściej przyznawana jest gwarancja na okres od 5 do 8 lat. System CREATON również pod kątem funkcjonalności oraz wygody użytkowania stawia na nowe technologie. Umożliwia stałe monitorowanie działania wszystkich paneli za pomocą dedykowanej aplikacji Enlighten.
VARIO to produkt nowoczesny pod każdym względem, w pełni zasługujący na miano technologii przyszłości. Dlatego też jest idealną propozycją dla każdego inwestora, który chciałby, aby jego dom bazował na innowacyjnych rozwiązaniach najwyższej jakości.
CREATON Polska
press box
Link do strony artykułu: https://2fwww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/nowe-technologie-w-systemach-fotowoltaicznych-na-dachach-domow-jednorodzinnych-na-przykladzie-vario